SIKÇA SORULAN SORULAR

Büyükbaş kurbanda 2 yaşını doldurmuş sığırın 7’de 1’lik kısmı 1 kişilik hissedir.
Siz, 1 hisse olarak kayıt yaptırabilirsiniz. Kurbankapısı, sizin adınıza diğer 6 hissedarı bulur. Kurbankapısı, diğer hissedarlar ile sizin aranızda gerekli olan helallik alma sürecini yönetir, diğer tüm fıkhi kurallara uygun olarak sizi diğer hissedarlar ile 1 büyükbaş kurbanda birleştirmiş olur.

Büyükbaş kurbanlar 1 kişiden en fazla 7 kişiye kadar ortak olarak kurban edilebilir. ORTAKLARIN TAMAMININ:

  • Müslüman olması,
  • Sırf Allah rızası için ibadet niyetiyle kurban kesimi niyeti içerisinde bulunmaları (içlerinden hiçbirisinin et, uygun fiyat, ödeme kolaylığı, işlem rahatlığı vesaire gibi farklı niyetler taşımaması),
  • Hisselerinin eşit olması şarttır. (Reddül muhtar, Vahdeti, Dürer)

*Kurban Kapısı olarak bizi tercih eden tüm hissedarların bu şartları taşıdıklarına dair onaylarını alıyor, bu şartları kabul etmeyenlerin kurban kesim kayıtlarını kabul etmiyoruz. Hisselerin eşit dağılımı için 7 kefeli hassas tartım yapan teraziler kullanıyor, hakkaniyet ve eşit dağıtıma dikkat ediyoruz.

Kurbanları İSO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve İSO 9001 Uluslararası Kalite Güvence belgelerine sahip tüm yasal izinleri Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan alınmış anlaşmalı profesyonel tesislerimizde kesiyoruz.

Veteriner kontrolünden geçmiş sağlıklı ve İslami fıkhi şartlara uygun büyükbaş kurbanlarınız, kesime hazır hale getirilir, kurbanı kesimini yapacak olan kasaba 7 hissedarın isimleri sesli olarak okunur, kurban kesim vekâletleri verilir, kasap kurban kesim vekâletini kabul eder, tekbirlerle ve besmele-i şerife çekilerek Allah’a kulluk ve ibadet bilinci içerisinde size vekâletle kurbanınız kesimi yapılır. Kurbanınızın kesimi esnasında size bilgi SMS gönderilir, Kurbanınızın kesim süreci kayıt altına alınır.

Sağlık Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın açıkladığı genel tedbirler çerçevesinde kurban kesim tesisimizde kurbanınızı görebilir, kesim esnasında başında bulunabilirsiniz.

Pandemi süreci ve genel riskler dikkate alınarak çok hızlı bozulma yapısına sahip olan ciğer, kalp ve diğer sakatatların gıda güvenliği kuralları gereği bir risk oluşturmaması adına, sizin adınıza kurbanınızın sakatatlarını makbuz karşılığında hayır kurumlarına bağışlıyoruz.

28 yıllık kurban kesim tecrübemizle yetiştirilme, sevkiyat, kurban kesim, karkas çeyrekleme, parçalama, kasalama, kurban hisseleme, paketleme, kolileme aşamalarında son sistem teknoloji kullanıyor ayrı ayrı küpe numarası, kimlik kartı ve QR barkotlu etiketler kullanıyoruz. Her bir safhada ayrıca kayıtlama yapıyoruz.

Ayrıca hiçbir aksaklığa mahal vermemek adına risk analizi yapıyor, tedbiren tüm aşamalarda sadece vazifesi kontrol olan görevlilerimize de süreci takip ettiriyor, işimizi sağlama alıyoruz. Tecrübemiz ve sistemimiz sayesinde hiçbir kurbanı diğer kurban ile karıştırmıyor, hissenizin %100 sizin adınıza alınan ve kesilen kurbanın hissesi olduğunun garantisini veriyoruz.

Satın almış olduğunuz kurban paketinizi yerinde sıcak teslim olanağı ile sizlere sunuyoruz. Eve teslim kurban paketlerinde soğuk zincir hassasiyetine dikkat ederek ücreti mukabili kapınıza kadar teslim ediyoruz.

Kurbanınızı 28 yıllık kurban kesim tecrübemiz, 4 yıllık detaylı paket kurban kesim tecrübemizle yapıyoruz. Kurbanınızı size vekâleten ibadet hassasiyeti ile tüm fıkhi kurallarına riayet ederek kesiyoruz. Yüksek teknolojiye sahip 13.000 m2 kapalı alanlı bir tesiste, uzman bir ekiple kurban kesimi yapıyoruz. Geçmiş senelerde bizi tercih eden kurban sahiplerinin geri bildirimleri, memnuniyetleri bizi daha da heyecanlandırıyor, üzerimizdeki manevi ve maddi mesuliyeti bizlere bir kez daha hatırlatıyor, işimizi daha iyi nasıl yapabiliriz sorusuna kaynak oluşturuyor. Kurbanın tüm süreçlerinde sizlerle iletişim ve paylaşım halinde olmayı hedefliyoruz. Kurbanınız kesilirken kayıt altına alıyor, sms de gönderiyoruz. Her noktasıyla mübarek olan “Kurban” kelimesini ve bu kelimenin altını dolduracak manevi ve maddi tüm süreçleri önemsiyor ve bunu ibadet bilinciyle manevi duygularla yapıyoruz. Güveninizle kurban ibadetinizi üst düzey standartlarda her yıl artan kalitemiz ile yapmaya devam edeceğiz.

Kurbankapisi.com paket kurban ödemelerinizi Maximum, Worldcard, Axess, Bonus, Paraf, Advantage, Bankkart Combo ve CardFinans kredi kartlarıyla gerçekleştirmeniz durumunda vade farksız, tercihinize göre 6 taksite kadar taksit yaptırabilirsiniz.

Kurbanlıklarımızın Aşı Ve Sağlık Kontrolleri Veteriner Hekimlerimiz Tarafından Yapılmaktadır. Kontroller Yapılırken Koruyucu Aşılama Ve Bağışıklık Sürelerine Hassasiyet Gösterilmektedir. Büyükbaş Kurbanlıkların Kulak Küpe Numaraları Üzerinden De Online Sistem İle Takibi Tarım Ve Orman Bakanlığı’nca Yapılmaktadır. Kurbanlık Vasfına Erişmiş Hayvanların Sevkine Resmi Veteriner Hekimler Onay Vermekte, Sevk Edilen Noktadaki Veteriner Hekimler De Resmi Evrak Üzerinden Kontrollerini Sağlamaktadır.

Kurbanlıklarımızın tamamı %100 yerli besi olup Başta Doğu Anadolu Bölgesi olmak üzere ülkemizdeki çiftliklerde yetiştirilmektedir. Tüm kurbanlıklarımızın veteriner sağlık kontrolleri uzman hekimler tarafından yapılmaktadır.